Tavo mankštos asistentas

Atlikti mankštą padės išmanusis laikrodis „Burokėlis“. Pajungus mankštos funkciją ekrane rodoma kaip atlikti įvairius mankštinimosi pratimus. 

Mankštos nauda organizmui

Reguliari mankšta yra dažnai nurašoma kaip papildoma, o ne pagrindinė sveikatingumo taisyklė. Tačiau, reguliari mankšta gali daryti tikrus stebuklus ne tik jūsų fizinei bet ir emocinei būsenai. Mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius. Reguliarios mankštos paradoksas: išeikvodami energiją jūs įgyjate jos daugiau. Žinoma, tai įvyksta ne iš karto. Pirmosios mankštos treniruotės gali būti itin varginančios, tačiau po truputį stiprėjant raumenims ir lankstumui fiziniai pratimai tampa vis lengvesni ir malonesni.

Fizinio aktyvumo nauda mūsų organizmui yra nenuginčijama. Skirdami vos 15 minučių mankštai kiekvieną dieną, geriname savo emocinę būklę, stipriname raumenis ir sąnarius, ilgainiui mažiname kraujospūdį. Tokias treniruotes rekomenduojama rinktis mums patogiu metu – ryte arba vakare. Tačiau specialistai įspėja, kad fizinis aktyvumas itin vėlai gali lemti padidėjusį energijos lygį, dėl kurio sunkiau užmigti.

  • Vaistas prieš senėjimą. Esant fiziniam krūviui, gerėja kraujotakos sistemos ir širdies veikla. Taip pat mankštos metu treniruojamos smegenys, į kurias patenka kur kas mažiau medžiagų, atsakingų už senėjimo procesą.
  • Svorio kontrolė. Siekiant išvengti svorio prieaugio arba norint numesti papildomus kilogramus, puikiai padeda intensyvesnės treniruotės. Tai gali būti įvairūs tempimo pratimai (įtūpstai, pritūpimai, atsilenkimai ir kt.), pasivaikščiojimas, lipimas laiptais.
  • Energijos pliūpsnis. Vienas iš pagrindinių reguliarios mankštos privalumų yra ne tik fiziškai stipresnis kūnas, bet ir ištvermė bei didesnis energijos lygis dienos metu.
  • Emocinė savijauta. Pradėdami mankštintis gerinsite ir savo emocinę savijautą, kadangi būnant fiziškai aktyviems išsiskiria medžiagos, dėl kurių jaučiamės laimingesni. Tai ypač padeda kovoti su tokiomis psichikos sveikatos ligomis, kaip depresija.
  • Miego kokybė. Reguliari mankšta padeda užtikrinti geresnę poilsio bei miego kokybę naktį.