Išgerto vandens sekimo funkcija

Vanduo yra pagrindinė cheminė žmogaus kūno sudedamoji dalis, sudaranti apie 50-70 % kūno svorio. Žmogaus organizmas priklauso nuo vandens, kad išgyventų. Kiekvienai kūno ląstelei, audiniui ir organui reikia vandens, kad tinkamai funkcionuotų. Žmogus kvėpuodamas, šlapindamasis, tuštindamasis ir prakaituodamas netenka vandens, o norint, jog organizmo funkcijos nesutriktų, reikia suvartoti tam tikrą kiekį skysčių. O skysčių gaunama iš suvalgyto maisto ir išgertų gėrimų. JAV nacionalinės mokslų, inžinerijos ir medicinos akademijos nustatė, kad pakankamas paros skysčių kiekis yra: 

  • apie 15,5 stiklinės (3,7 litro) skysčių per dieną vyrams
  • apie 11,5 stiklinės (2,7 litro) skysčių per dieną moterims.

Šios rekomendacijos apima skysčius, gaunamus iš vandens, kitų gėrimų ir maisto. Apie 20 % per dieną suvartojamų skysčių paprastai gaunama iš maisto, o likusi dalis – iš gėrimų. Taigi, atmetus skysčius, pasisavintus iš maisto, gaunama, jog vyrams rekomenduojama išgerti apie 12 stiklinių vandens, o moterims apie 9 stiklines vandens per dieną.

Atsižvelgiant į suvartoto vandens ir kitų skysčių svarbą žmogaus organizmui, nuspręsta, jog išmanusis laikrodis “Burokėlis” privalo turėti funkciją, kuri leis vartotojui sekti išgerto vandens kiekį per dieną. Šia funkcija naudotis ypatingai paprasta – išgėrus stiklinę vandens, pasirenkamas meniu langas, kuris fiksuoja išgertą vandens kiekį, ir nuspaudžiamas mygtukas “+1” – tai reiškia vieną išgertą stiklinę. Procesą kartojant, suminis išgerto vandens kiekis litrais yra rodomas ekrano viršuje. Tai ne tik padės vartotojui sekti išgerto vandens kiekį per dieną, bet ir skatins jį pasiekti rekomenduojamą dienos normą.